Az ukránok csapást mértek a zaporizzsjai atomerőmű melletti orosz katonai táborra
Az ukrán titkosszolgálat szerint megsemmisítettek egy járművet légelhárító ágyúkkal és egy Grad típusú rakéta-sorozatvetőt.
Az ukrán titkosszolgálat szerint megsemmisítettek egy járművet légelhárító ágyúkkal és egy Grad típusú rakéta-sorozatvetőt.
A tavalyi tüntetések évfordulója csöndben telt Kubában, ahol az ellenzéki kezdeményezéseket felszámolták, az amúgy is mélyülő gazdasági válságot pedig az ukrajnai háború is súlyosbította.
Az ukrán kikötőváros elleni támadást közben az ENSZ és az Európai Unió is elítélte.
A rendőrségtől háromszázan kértek ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást.
Wolfgang Schäuble, volt Bundestag-elnök szerint az érdekek nem Kína, hanem Európa felé terelik az oroszokat. Az olasz bajok gyökere nem a gazdaságban, hanem a demokráciaellenes erők felemelkedésében keresendő. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az ukrán elnök szerint a támadás azt mutatja, hogy nem lehet megbízni az oroszokban.
Már akkora a félelem az orosz katonai vezetésben az ukránok által használt HIMARS rakétavető-rendszerektől, hogy Irántól próbálnak venni amerikai típusokról lemásolt drónokat, hogy levadásszák őket.
Egy korábbi interjújában pedig arról is beszélt: Moszkvába is ellátogatna, igaz, a Kreml ezt nem nagyon szorgalmazza.
Közben a Nyugatot hibáztatja, mert az arra ösztönözte Ukrajnát, hogy „a végsőkig harcoljon” Oroszország ellen.
Az ukrán elnök szerint Moszkva ismét bizonyította, hogy nem lehet megbízni benne. Az ukránok ellentámadásra készülnek Herszonban. A háború legfontosabb vasárnapi hírei.
Új korszakot ígért az orosz külügyminiszter az Arab Ligának, Zelenszkij tanácsadója szerint, ha az oroszok továbbra is támadják a kikötőket, nem fog működni a gabonaszállítás. A háború legfontosabb hétfői hírei.
Miközben a DJ-k tolják az ütemeket, a fiatalok dolgoznak.
William Natrass ismert szabadúszó újságíró szerint a magyar miniszterelnök úgy áll bosszút az Európai Unión, hogy megtöri az egységet gázügyben.
Az Európai Bizottság 15 százalékos gázfogyasztás-csökkentést javasol a tagállamoknak, amit több mint egy tucat kormány fogadott kritikusan, Németország legnagyobb bánatára. A héten eldőlhet, erősödik-e az Európai Bizottság jogosítványainak köre energiaellátási kérdésekben.
A HIMARS egy könnyű rakétatüzérségi eszköz, amit az amerikai hadseregnek fejlesztettek ki, ám a hatékonysága miatt mára több ország is hadrendbe állította. Ukrajnában is ezt használják.
Szergej Lavrov Kairóig ment, hogy közölje: Ukrajnát „történelemellenes” rezsim vezeti, amit meg kell buktatni.
A Kreml műszaki problémára hivatkozva csökkenti a szállított mennyiséget, de szakértők szerint ez csak ürügy: valójában politikai nyomásgyakorlásra használja a gázt.
Az eyeWitness to Atrocities nevű appot jogászok fejlesztették ki, hogy a begyűjtött felvételeket adott esetben bizonyítékként használhassák.
Moldova aggódik egy esetleges orosz támadás miatt, brit és német légvédelmi rendszerek érkeztek Ukrajnába, Odessza belvárosát rakétatámadás érte – a háború 153. napjának hírei.